SKLENENÉ STENY

Sklenené steny sú moderným prostriedkom, ktoré slúžia k rozdeleniu priestorov s dôrazom na maximálnu vizuálnu komunikáciu, moderný design, originalitu a vytvorenie akustickej clony medzi jednotlivými priestormi. Môžu sa kombinovať so sklenenými posuvnými alebo kyvnými dverami, ktoré sa stávajú ich súčasťou. Nakoľko všetky sklenené steny sa vyrábajú na mieru, stávajú sa unikátom a dizajnérskou pýchou ich majiteľa.

Najčastejšie sa využívajú v komerčných priestoroch ako napr. nákupné centrá, banky, kancelárie, múzeá a hotely, kde okrem primárne oddeľovacej funkcie, plnia aj reprezentatívnu a dizajnovú funkciu. V modernej architektúre sa čoraz viac stávajú aj súčasťou rodinných domov alebo bytov.

Hlavnými výhodami je transparentnosť, elegantnosť a jednoduchosť inštalácie, ktorú je vo väčšine prípadov možné vykonávať bez akýchkoľvek stavebných úprav.

 

Presklené steny môžeme rozdeliť do naslednových kategórií:

  • pevné sklenené steny

  • posuvné sklenené steny parkovacie

  • posuvné sklenené steny zalamovacie

Máte záujem o sklenenú stenu?

Neváhajte nás kontaktovať a vyžiadajte si nezáväznú cenovú ponuku.

Možné prevedenia sklenených stien:

SKLENENÉ DVERE

Sklenené dvere sa najčastejšie stávajú súčasťou sklených stien. V dnešnej dobe však neodmysliteľne patria k súčasti moderných interiérov, zdravotníckych, školských alebo rekreačných zariadeniach. Sklenené kyvné dvere je možné osadiť aj do súčasnej zárubne, stačí len zvesiť “staré” dvere a zavesiť nové - sklenené. 

 

Sklenené dvere rozdeľujeme na:

  • kyvné, ktoré sú súčasťou sklenenej steny

  • posuvné, ktoré sú súčasťou sklenenej steny

  • kyvné - samostatné alebo v zárubni

  • posuvné samostatné

 

Sklenené steny a dvere sú vyrobené z tepelne-tvrdeného bezpečnostného skla (tzv. kalené/ESG) alebo tepelne-tvrdeného bezpečnostného skla v kombinácií s bezpečnostnou fóliou (ESG/VSG). Sklenené steny sa dajú oživiť aj pieskovanými motívmi, digitálnou potlačou, vložnými materiálmi medzi jednotlivé sklenené tabule pri ESG/VSG alebo lepením fólií na povrch skla.

Máte záujem o sklenené dvere?

Neváhajte nás kontaktovať a vyžiadajte si nezáväznú cenovú ponuku.

Možné prevedenia sklenených dverí:

Sklenené steny a dvere Vám dodáme v týchto odtieňoch skiel:

Neviete sa rozhodnúť? Pri výbere Vám možno pomôžu tieto inšpirácie:

viac fotiek

​UŽITOČNÉ INFORMÁCIE

KONTAKT

zoskla.sk, s.r.o.

Československej armády 3

036 01 Martin 

Slovensko

© 2020 zoskla.sk, s.r.o.