BLOG

Hydrofóbna úprava skla


Sklenené plochy sa pri každodennom užívaní najmä vo vlhkom alebo mokrom prostredí (sprchové kúty) rýchlo znečistia špinou alebo vodným kameňom. Pokiaľ sa rozhodnete pre sprchový kút od nás, na sklo aplikujeme špeciálnu hydrofóbnu úpravu, ktorá zabezpečí lepšiu údržbu a sprchový kút sa bude čistiť sám - skoro. O čo sa vlastne jedná?


V súčasnosti sa stretávame s rôznymi typmi vodeodpudzujúcich úprav, pričom výsledný efekt je rovnaký alebo podobný. Niektoré sú založené na chemickej reakcii s povrchom skla, iné na odpudzovaní vody alebo zaplnení pórov, ktoré sú na povrchu skla. Všeobecne táto úprava zabraňuje usádzaniu vodného kameňa a ďalších nečistôt na povrchu skla.


Fakty o skle


Sklo je citlivý materiál, ktorý reaguje so svojím prostredím. Nečistoty sa na skle môžu rýchlo usadzovať a pri neošetrenom skle sa po nejakej dobe medzi nečistotami a sklom vytvorí stála väzba čím dochádza ku korózií a mechanickému poškodeniu skla. Je známou skutočnosťou, že časom zájdené sklá môžeme len ťažko vyčistiť a vrátiť im ich pôvodnú žiarivosť bez ohľadu na to, ako intenzívne alebo často ich skúšame umyť.


Rozhodli sme sa pre kvalitu


S viac ako 30-ročnými skúsenosťami a osvedčenými výsledkami v takmer každom predstaviteľnom prostredí je spoločnosť ClearShield Technologies priekopníkom a lídrom na trhu s nízkou údržbou / ľahkým čistením skla. Systém ClearShield získal množstvo ocenení za poskytnutie jedinečných riešení na obnovu, ochranu a údržbu skla. Príbeh spoločnosti ClearShield sa začal v roku 1981, keď sa preskúmala potreba riešenia s nízkou údržbou a ľahkým čistením skla. Po niekoľkých rokoch úspešných skúseností s námornými podmienkami sa spoločnosť ClearShield predstavila pre použitie na sklo v komerčných a priemyselných budovách.


Čo je Clearshield® a ako funguje?

povrch skla pod mikroskopom

ClearShield® je špeciálne vyvinutý polymer viazaný ku sklenenému povrchu pevnými fyzikálnými a chemickými väzbami. Je viazaný pevnými fyzikálními a chemickými väzbami s povrchom skla a stáva sa tak jeho súčasťou, a preto sa neodlupuje ani nepraská. ClearShield® je transparentný, chemicky inertný, bezpečný pre prácu a UV odolný. Výsledkom je ClearShield Low-M® sklo (Low Maintenance®) s vodeodpudzujúcim povrchom brániaci nečistotám, minerálom a bakteriám v usadzování na jeho povrchu a následnému poškodeniu alebo zničeniu vplyvom korózie. Čistenie síce úplne neodpadá, ale je jednoduchšie a menej časovo náročné. Ušetríte čas, peniaze za chémiu a prispejete k ochrane životného prostredia.


Předpokladaná životnosť vrstvy ClearShield® je až 8 rokov. Závisí na kvalite a spôsobe ošetrenia, spôsobe údržby, vplyvu a agresivite okolného prostredia.


Údržba skla s úpravou ClearShield®


Pri pravidelnej dennej údržbe postačí opláchnutie teplou vodou a následné zotretie gumenou stierkou. Pri silnejšom znečistení je možné použiť slabý roztok saponátu a vody, prípadne bežne dostupný prípravok na čistenie skiel. Platí tá istá zásada ako pri čistení štandardných skiel - nepoužívať žiadne agresívne prostriedky (aktívne peny a pod.). Ak chcete predĺžiť životnosť ochrannej vrstvy na maximum, odporúčame používať špeciálne vyvinutý prípravok pre tento systém - CleanAll.


Aplikácia ClearShield® je tiež vhodná pre pieskované alebo matované povrchy, kedy na skle nezostávajú odtlačky prstov alebo iné nešistoty, sklá automobilov (tzv. tekuté stierače), štrukturálne zasklenia (výklady, fasády), zimné záhrady, zasklenia bazénov alebo prístrešky.


V prípade záujmu o aplikáciu ClearShield® napr. na Vašom sprchovom kúte alebo inom zasklení nás neváhajte kontaktovať na realizacie@zoskla.sk alebo na 0908 313 223. Viac informácií Vám poskytneme osobne alebo na vyššie uvedených kontaktoch.


Zdroj: clearshieldonline.com, rover-lbc.cz

#clearshield #sklo #údržba #čistenie

Odporúčané príspevky