top of page

PRÍSTREŠKY

Sklenené prístrešky sa stávajú súčasťou modernej architektúry a čoraz viac sa používajú na ochranu pred dažďom alebo snehom pred vstupmi do bodov alebo na prekrytie terás. Populárne sa stávajú najmä kvôli svojej transparentnosti, elegantnosti a čistému dizajnu. Hlavnou výhodou je neporovnateľne dlhšia životnosť v porovnaní napríklad s polykarbonátovými prístreškami, bezpečnosť a odolnosť.

 

Sklenené prístrešky môžeme rozdeliť do naslednovných kategórií:

 

  • závesné prístrešky - sklo je uchytené pomocou malých bodových úchytov a závesných tyčí, ktoré sú ukotvené do fasády budovy. Najčastejšie sa používajú nad vchodmi do budov.

  • umiestnené na konzolách - sklo je uložené na konzolách, ktoré tvoria podpornú časť. Konzoly sú kotvené do fasády budovy. Najčastejšie sa používajú nad vchodmi do budov, kde nie je možné použiť závesné prístrešky alebo na ochranu pred dažďom a snehom na balkónoch. 

  • voľne ležiace - sklo je uložené na vopred pripravenej konštrukcií, ktorá môžebyť z dreva, ocele alebo hliníka. Sklo je následne uchytené špeciálnymi strešnými lištami ku konštrukcii. Najčastejšie sa používajú na prekrytie terás, altánkov alebo prístreškov pre autá.

 

Na výrobu prístreškov sa používa lepené bezpečnostné sklo (tzv. connex, VSG), tepelne-tvrdené bezpečnostné sklo (tzv. kalené/ESG) alebo tepelne-spevnené bezpečnostné sklo (tzv. polokalené/TVG). Použitie konkrétneho typu skla závisí od typu a veľkosti prístrešku, ktoré Vám navrhneme tak, aby spĺňalo bezpečnostné a legislatívne požiadavky.

Vašim predstavám dokážeme prispôsobiť aj farbu skla alebo sklo dekorovať pieskovaním, prípadne grafickou potlačou.

Máte záujem o sklenený prístrešok?

Neváhajte nás kontaktovať a vyžiadajte si nezáväznú cenovú ponuku.

Prístrešok Vám dodáme v týchto odtieňoch skiel:

Neviete sa rozhodnúť? Pri výbere Vám možno pomôžu tieto inšpirácie:

bottom of page